Thaçi takon Komisionerin Hahn: Po presim me të drejtë liberalizimin, i plotësuam kushtet - Bota Sot
Thaçi takon Komisionerin Hahn: Po presim me të drejtë liberalizimin, i plotësuam kushtet

Aktuale

E shtunë, 20 tetor 2018

Thaçi takon Komisionerin Hahn: Po presim me të drejtë liberalizimin, i plotësuam kushtet

Më: 17 maj 2018 Në ora: 10:39
Hashim Thaçi dhe Johannes Hahn

Hashim Thaçi është takuar edhe me komisionarin e BE-së, Johannes Hahn nw kuadwr tw Samitit tw Sofjes.

Në një postim në Twitter, Thaçi ka thënë se në bisedë me komisionerin kanë folur edhe për liberalizimin e vizave.

”Me Johannes Hahn në Samitin e Sofias. Bashkimi Evropian është prapa strategjisë së re për zgjerim dhe njerëzit e rajonit janë bashkë me BE-në për të krijuar një partner të ri për përparim. Kosova tani po pret me të drejtë liberalizimin e vizave, pasi ka plotësuar numrin rekord të kushteve, si demarkacioni etj”, ka shkruar Thaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test