Thaçi kërkon mbështetje nga Greqia për liberalizim - Bota Sot
Thaçi kërkon mbështetje nga Greqia për liberalizim

Aktuale

E shtunë, 20 tetor 2018

Thaçi kërkon mbështetje nga Greqia për liberalizim

Më: 17 maj 2018 Në ora: 10:46
Hashim Thaçi dhe Alexis Tspiras

Presidenti Hashim Thaçi është takuar me Kryeministrin grek Alexis Tspiras, në kuadër të samitit të Sofjes, që po mbahet në mes të vendeve të Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor.

Thaçi ka kërkuar mbështetje nga ai për procesin e liberalizmit të vizave.

“Me Kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras, diskutuam rreth intensifikimit të bashkëpunimit në rajonin tonë dhe rritjes së shkëmbimeve ekonomike ndërmjet Kosovës dhe Greqisë. Nga kryeministri grek kërkova mbështetje edhe për procesin e liberalizimit të vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian”, ka shkruar Thaçi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test