Pacolli: Samiti i Sofjes historik për Kosovën - Bota Sot
Pacolli: Samiti i Sofjes historik për Kosovën

Aktuale

E martë, 23 tetor 2018

Pacolli: Samiti i Sofjes historik për Kosovën

Më: 17 maj 2018 Në ora: 15:00
Behgjet Pacolli në Sofje

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli ka shkruar se Samiti i Sofjes po përmbyllët me një deklaratë shumë të rëndësishme e cila hap rrugët e integrimit të plotë të gjitha shteteve të Balkanit përëndimor në BE.

Sipas tij, Samiti i Sofjes për Kosovën është historik dhe shumë i rëndësishëm, sepse për herë të parë, që nga shpallja e pavarësisë, Kosova trajtohet si shtet i barabartë më shtetet tjera të rajonit.

“Jemi në rrugë të mbarë drejt realizimit të vizionit tonë për integrime euro-atlantike”, ka shkruar .

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test