Veseli kujton viktimat e Jabllanices - Bota Sot
Veseli kujton viktimat e Jabllanices

Aktuale

E enjte, 18 tetor 2018

Veseli kujton viktimat e Jabllanices

Nga: N.A Më: 17 maj 2018 Në ora: 15:19
Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli përmes një postimi në facebook ka shkruar rreth masakrës se Jabllanices. ku i pari i kuvendit ka cekur se do ta vazhdojnë amanetin e tyre për liri

Veseli tutje ka shtuar se do ta bëjnë shtetin adresë të sigurtë për çdo qytetar të Kosovës.

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë:

Kur një ditë do të shkruhet historia e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jabllanica do të jetë një faqe e ndritur e saj. Djemtë dhe vajzat e Jabllanicës e të rrethinës së Gjakovës ishin ndër të parët që ju përgjigjen kushtrimit që u dha në Prekaz e Gllogjan. Sot ne nderojmë kujtimin e sakrificës së tyre, dhe njëkohësisht zotohemi në vazhdimin e amanetit të tyre, për ta mbrojtur lirinë e fitur me mund e gjak, për ta zhvilluar ekonomikisht vendin, për ta bërë shtetin adresë të sigurtë për çdo qytetar të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test