Anëtarë të Kryesisë së LDK-së, deputet e veprimtarë nderuan dhe kujtuan ish-deputetin Agim Kikaj - Bota Sot
Anëtarë të Kryesisë së LDK-së, deputet e veprimtarë nderuan dhe kujtuan ish-deputetin Agim Kikaj

Aktuale

E premte, 19 tetor 2018

Anëtarë të Kryesisë së LDK-së, deputet e veprimtarë nderuan dhe kujtuan ish-deputetin Agim Kikaj

Më: 18 maj 2018 Në ora: 18:13
Pamje nga ngjarja

Përmes një postimi në Facebook, nënkryetari i LDK-së, Avdullah Hoti ka shkruar në Facebook se është sot anëtarë, deputetë dhe veprimtarë të LDK-së e kanë nderuar deputetin Agim Kikaj.

Hoti shkruan se në emër të LDK-së, sekretari i kësaj partie, Ismet Beqiri i ka shprehur ngushëllime familjes Kikaj dhe qytetarëve të Podujevës.

Postimi i plotë:

Janë bërë një vit nga ndarja nga jeta e ish-kryetarit të Komunës së Podujevës dhe ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Agim Kikaj.

Në emër të kryetarit të LDK-së dhe kryesisë, Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, z. Ismet Beqiri shprehu ngushëllime për familjen Kikaj dhe gjithë qytetarët e Podujevës dhe Kosovës.

z. Beqiri tha se kemi humbur një mik të madh dhe Agim Kikaj jo vetëm që po i mungon familjarëve por të gjithëve.

Z. Beqiri ndryshe u shpreh: “Të jenë krenar me atë që Agimi ka bërë për ne por edhe me familjen e mrekullueshme që ka lënë pas”.

Agim Kikaj me sjelljen e tij shembullore dhe gjithë punën e kontributin për Kosovën ka lënë gjurmë të pa shlyeshme për ne.

Lavdi jetës dhe veprës së Agim Kikajt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test