Policët shpëtojnë një fëmijë nga asfiksimi - Bota Sot
Policët shpëtojnë një fëmijë nga asfiksimi

Aktuale

E premte, 19 tetor 2018

Policët shpëtojnë një fëmijë nga asfiksimi

Më: 22 maj 2018 Në ora: 23:41
Prishtinë

Një vjeçari me inicialet O.D, ishte duke shëtitur nëpër sheshin Skënderbeu në Prishtinë me nënë e tij, iu rrotullua gjuha. Për pasojë, të voglit iu shkaktuan probleme goxha serioze, duke i humbur ndjenjat nga asfiksimi.

Por, për fatin e tij, andej po kalonin disa policë me biçikleta, të cilët ndërhynë duke e shpëtuar njëvjeçarin.

Zyrtarët policorë sipas zëdhënësit të policisë për rajonin Prishtinës, Agron Borovcit, përveq që i dhanë ndihmën e parë, e dërguan me shpejtësi të voglin në shtëpinë e shëndetit në qendër.

Prapa kamerave, mjekët kujdestarë bënë të ditur se fëmija tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore dhe po merr tretmanin mjekësor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test