Lutfi Zharku zbulon se çfarë po përgatitë Pal Lekaj që t’ia hedh fajin atij - Bota Sot
Lutfi Zharku zbulon se çfarë po përgatitë Pal Lekaj që t’ia hedh fajin atij

Aktuale

E hënë, 19 nëntor 2018

Lutfi Zharku zbulon se çfarë po përgatitë Pal Lekaj që t’ia hedh fajin atij

Nga: D.RR Më: 8 qershor 2018 Në ora: 19:26
Pal Lekaj dhe Lutfi Zharku

Ish-ministri i Infrastrukturës Lutfi Zharku, përmes një postimi në Facebook, ka akuzuar ministrin aktual Pal Lekaj, se po tenton t’ia mvezh fajin atij për dëmin që iu shkaktua buxhetit të shtetit me ndarjen e kostos shtesë prej 53.1 milionë euro për kompaninë “Bechtel & Enka”, duke përgatitë dokumente që nuk ekzistojnë.

“As në konferencën që e thirri vet me bujë të madhe, ministri Lekaj nuk bëri publik as edhe një dokument të vetëm. Me sa duket, ministri ka nevojë edhe për ditët e vikendit që t’i pergatisë “dokumentet” që nuk ekzistojnë”, u shpreh Zharku, përcjell "Bota sot".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test