Ky është deputeti milioner i Kuvendit të Kosovës! - Bota Sot
Ky është deputeti milioner i Kuvendit të Kosovës!

Aktuale

E martë, 20 nëntor 2018

Ky është deputeti milioner i Kuvendit të Kosovës!

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 21:32
Ramiz Kelmendi

Është i njohur ndër biznesmenët më të mëdhenj të Republikës së Kosovës. Një biznes që e ka nisur në tregun e gjelbërt të Pejës dhe që sot ka zgjeruar biznesin anembanë Kosovës, në Shqipëri, në Maqedoni e në Mal të Zi.

Ramiz Kelmendi, përvec se është biznesmeni më i madh i vendit, është edhe deputeti më i pasur i Kuvendit të Kosovës.  Në deklarimin e tij të pasurisë në Agjencionin Kundërkorrupsion të Kosovës, Ramiz Kelmendi përvec shumës nga paga në Elkos në vlerë prej 58.748 mijë eurosh, vlerëes së pagës nga Kuvendi i Kosovës në vlerë prej 10,20 eurosh, dy tokave në vlerë prej 30 mije dhe 15 mijë eurosh, dy shtëpive në vlerë prej 150 mijë dhe 80 mijë eurosh, Ramiz Kelmendi ka deklaruar edhe vlerën totale të ELKOS shpk në vlerën prej 112.490.47r3 (njëqind e dymbedhjetë million e 490 mijë e 473 euro) vlerë kjo e llogaritur më 31.12.2017 në pronësi 100% të Ramiz Kelmendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test