Milionat për veriun nga Rikalo, Haradinaj thotë se ka kërkuar raport me shkrim për këtë - Bota Sot
Milionat për veriun nga Rikalo, Haradinaj thotë se ka kërkuar raport me shkrim për këtë

Aktuale

Milionat për veriun nga Rikalo, Haradinaj thotë se ka kërkuar raport me shkrim për këtë

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 13:38
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka kërkuar raport nga ministri Bujqësisë, Nenad Rikalo, lidhur me shqetësimet për vendimin  e tij për të dërguar milion euro në veri të Mitrovicës.

Haradinaj në interpelancën e thirrur nga LDK për këtë çështje ka thënë se tek ministri i Listës Serbe, ka vërejtur interes dhe seriozitet në punë.

Kamë kërkuar  raport për  shqetësimet e shprehur nga LDK, për veprimet e ministrit të Bujqësie dhe kërkesën për shkarkim”, tha Haradinaj.

Ministria e Bujqësisë ka publikuar kohë më pare një thirrje për aplikim në një Program të veçantë mbështetës, dedikuar rajonit të Mitrovicës Veriore të banuar kryesisht me serbë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test