Paraburgim për familjarët e Enver Sekiraqës - Bota Sot
Paraburgim për familjarët e Enver Sekiraqës

Aktuale

E martë, 16 tetor 2018

Paraburgim për familjarët e Enver Sekiraqës

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 14:27
Foto nga senacane ne Gjykate

Vëllai dhe nipi i Enver Sekiraqës do të qëndrojnë në paraburgim për një muaj si të dyshuar për rastin e plagosjes të martën.

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurve Naser Sekiraqa e Fatlum Abazi.

Sipas aktvendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë, të pandehurve Naser Sekiraqa e Fatlum Abazi u është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji për secilin vec e vec duke filluar prej datës 12 qershor e deri me 12 korrik 2018.

Lajmin për KALLXO e ka bërë të ditur mbrojtësi i Naser Sekiraqës, avokati Florent Latifaj.

Naser Sekiraqa e Fatlum Abazi janë vëllai dhe respektivisht nipi i Enver Sekiraqës, të akuzuarit për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës.

Media ka raportuar për arsyet e konfliktit ku u përfshinë familjarët e Sekiraqës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test