Hahn: Zhvillim pozitiv i atmosferës në dialogun Kosovë-Serbi - Bota Sot
Hahn: Zhvillim pozitiv i atmosferës në dialogun Kosovë-Serbi

Aktuale

Hahn: Zhvillim pozitiv i atmosferës në dialogun Kosovë-Serbi

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 16:19
Johannes Hahn

Komisionari evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, thotë se ai sheh një impuls të ri në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, megjithëse ende nuk ka "asgjë konkrete".

Ai e shpjegoi këtë qëndrim në radhë të parë duke ndryshuar qasjen e Kosovës, e cila, sipas tij, deri tani "me më pak vullnet se serbët" ka marrë pjesë në dialog.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test