Tahiri thotë se përmes pakos ligjore do të bëhet nivelizimi i pagave - Bota Sot
Tahiri thotë se përmes pakos ligjore do të bëhet nivelizimi i pagave

Aktuale

E martë, 13 nëntor 2018

Tahiri thotë se përmes pakos ligjore do të bëhet nivelizimi i pagave

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 22:36
Besnik Tahiri

Koordinatori nacional për reforma shtetërore, Besnik Tahiri, duke folur për pakon ligjore ku përfshihen pagat, zyrtarët publikë dhe administrata shtetërore, ka thënë se ky ligj garanton nivelizimin e pagave.

“Garantojmë që vija hierarkike e institucioneve dhe nivelizimit të pagave, sepse ky nuk është ligj për rritje po për nivelizim”, ka thënë ai.

“Ku ka në botë që drejtori i buxhetit të Kosovës që i menaxhon 2.1 miliardë euro me pas rrogën 564 euro e një asistente apo asistent me pas 1500 euro”, shtoi tutje Tahiri.

Këto padrejtësi nuk janë as në Afrikë, ka thënë më tej ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test