Hasani uron qytetarët për Bajram: Paçi harmoni në familje e bollëk në sofrat tuaja - Bota Sot
Hasani uron qytetarët për Bajram: Paçi harmoni në familje e bollëk në sofrat tuaja

Aktuale

E martë, 13 nëntor 2018

Hasani uron qytetarët për Bajram: Paçi harmoni në familje e bollëk në sofrat tuaja

Më: 15 qershor 2018 Në ora: 00:24
Bajram Hasani

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani në prag të Festës së Fitër Bajramit i ka uruar të gjithë besimtarët islam.

Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, ka thënë se kjo festë bartë më vete vlera të rëndësishme për njerëzimit e që manifestohen përmes sakrificës, devotshmërisë, solidaritetit, humanitetit, drejtësisë e barazisë mes njerëzve, duke bartur me vete porosinë e mirëqenies dhe paqes mbarënjerëzore.

Ja postimi i tij i plotë:

Festa e Fitër Bajramit bart më vete vlera të rëndësishme për njerëzimit e që manifestohen përmes sakrificës, devotshmërisë, solidaritetit, humanitetit, drejtësisë e barazisë mes njerëzve, duke bartur me vete porosinë e mirëqenies dhe paqes mbarënjerëzore.Të dashur qytetarët, urime Festa e Fitër Bajramit! Paçi harmoni në familje e bollëk në sofrat tuaja!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test