Limaj nderohet me mirënjohje nga ‘Shoqata Çamëria’ - Bota Sot
Limaj nderohet me mirënjohje nga ‘Shoqata Çamëria’

Aktuale

E shtunë, 17 nëntor 2018

Limaj nderohet me mirënjohje nga ‘Shoqata Çamëria’

Nga: N. Sh Më: 19 qershor 2018 Në ora: 11:48
Fatmir Limaj dume marrë mirënjohjen

Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka pranuar një mirënjohje nga Shoqata Çamëria në hapjen e ‘Javës Çamë’ që po mbahet në Tiranë.

Përveç, Limajt me mirënjohje janë nderuar edhe ish presidentet Bujar Nishani, Aleksander Moisiu dhe publicisti nga Maqedonia, Kim Mehmeti.

Limaj në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka shkruar se është koha që tani në Ballkan të gjitha çështjet e hapura nga e kaluara të marrin adresimin e merituar siç është edhe çështja e të drejtave të shqiptarëve që kanë jetuar në Greqi.

Postimi i plotë i Limajt:

Ishte kënaqësi e jashtëzakonshme që në Tiranë të pranoja mirënjohje nga Shoqata “Çamëria”.
Ky është një nder i madh për mua.

Është koha tani që në Ballkan të gjitha çështjet e hapura nga e kaluara të marrin adresimin e merituar siç është edhe çështja e të drejtave të shqiptarëve që jetojnë në Greqi.

Natyrisht, ne të gjithë presim që gjatë bisedimeve, Shqipëria dhe Greqia ta përmbyllin edhe këtë çështje duke i respektuar të drejtat e njeriu

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test