Pacolli vizita nëpër Evropë, për lëvizjen e lirë të qytetarëve - Bota Sot
Pacolli vizita nëpër Evropë, për lëvizjen e lirë të qytetarëve

Aktuale

E martë, 20 nëntor 2018

Pacolli vizita nëpër Evropë, për lëvizjen e lirë të qytetarëve

Nga: A.M. Më: 19 qershor 2018 Në ora: 17:07
Behgjet Pacolli

Shefi i diplomacisë, Behgjet Pacolli po vazhdon vizitat e tij në Evropë, sot është ndalur në Austri.

Pacolli është takuar me homologun e tij austriak Karin Kneissl dhe ka njoftuar se do të vazhdoj vizitat e tij në Holandë, Lihtenchtein dhe Zvicër .

Postimi i plotë:

Në vazhdën e vizitave të shumta në Evropë, sot ndodhemi në Austri ku do të takohemi me zj.Karin Kneissl, Ministren e Punëve të Jashtme të Austrisë dhe më pas do të vazhdoj për në Holandë, Lihtenchtein dhe Zvicër ku gjithashtu do të takoj homologët e mij dhe personalitete tjera me rëndësi.

Tema kryesore, mardhënjet bilaterale, levizja e lirë e qytetarëve të Kosovës dhe procesi i integrimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test