Vizat, Holanda premton mbështetje për Kosovën - Bota Sot
Vizat, Holanda premton mbështetje për Kosovën

Aktuale

E martë, 20 nëntor 2018

Vizat, Holanda premton mbështetje për Kosovën

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 13:45
Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli me homologun e tij holandez Stef Blok

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë një takimi me homologun e tij holandez Stef Blok kanë biseduar për liberalizimin e vizave për qytetarët e vendit tonë.

“Mbështetja holandeze dhe parlamentit të tyre, në këtë çështje luan një rol kyç. Ministri Blok premtoi mbështetje në çështjen e vizave, në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare, si dhe bashkëpunim të ngushtë në të gjitha sferat tjera më rëndësi të veçantë për të dyja palët e për Kosovën në veçanti”, shkruan Pacolli në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test