Barazia gjinore, temë e takimit të Berishës me ambasadorin e Suedisë - Bota Sot
Barazia gjinore, temë e takimit të Berishës me ambasadorin e Suedisë

Aktuale

E martë, 20 nëntor 2018

Barazia gjinore, temë e takimit të Berishës me ambasadorin e Suedisë

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 18:54
Rrustem Berisha ka takuar sot ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Henrik Nilsson

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), Rrustem Berisha ka takuar sot ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Henrik Nilsson.

Ambasada Suedeze përmes një postimi në Twitter ka treguar se ky takim është mbajtur në kuadër të bashkëpunimit mes Suedissë në aspektin e sigurisë me Kosovën.

Temë e këtij takimi thuhet të ketë qenë barazia gjinore në FSK.

“Rëndësia e barazisë gjinore në fushën e sigurisë dhe Suedia e Kosova vazhdojnë bashkëpunim të mirë. Këto ishin temat e diskutimit kur ambasadori ynë Henrik Nilsson takoi Rrustem Berishen, ministër të Forcës së Sigurisë së Kosovës”, thuhet në postimin  e amabsadës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test