“Serbia i demanton agjendën presidentit Thaçi” - Bota Sot
“Serbia i demanton agjendën presidentit Thaçi”

Aktuale

E hënë, 19 nëntor 2018

“Serbia i demanton agjendën presidentit Thaçi”

Nga: N.A Më: 21 qershor 2018 Në ora: 18:34
Hashim Thaçi

Njohësi i zhvillimeve politike në vend ,Haki Abazi përmes një statusi në facebook ka shkruar se Serbia po i demanton agjendën Thaçit për fazën finale me dialogun me Serbinë.

Tutje Abazi ka shtuar se pas lajmeve për tërheqin e njohjes nga Liberia, ministri i Jashtëm Pacolli duhet të jap dorëheqje të pa revokueshme.

Në fund Abazi ka shtuar se finalja me Serbine do të jetë dështim

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë:

Finalja imagjinare- deshtimi nuk do kallauz

Thaçi me “gjuhë jashtë” e me denesje nga ekzaltimi per udhetimin siq thote ne finalen e madhe ndersa sot Serbia ja demanton agjenden qe ne menyre manipulese thaci e paraqiti para gazetareve dje.

Sot Serbia dhe e detyron Liberinë të terheqë njohjen e pavaresise se Kosoves.

Çka permbanë endrra e Thacit dhe cubave te tij perfshire edhe disa organizata joqeveritare qe po i mbajne zhagun, me cilen Serbi do te beje finalen. Si duket gjendja skizofrene ka shkaktuar edhe deformim logjik per realtitetin.

Pacolli ne anen tjeter duhet të jape dorheqje të parevokueshme prej ministrit të puneve të jashtme, ai dhe qeveria nuk jane të afte te ruajne pavaresine dhe njohjet e lere me te marrin njohje te reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test