Molliqaj: Gent Begolli s'ka lidhje me Telekomin - Bota Sot
Molliqaj: Gent Begolli s'ka lidhje me Telekomin

Aktuale

E shtunë, 17 nëntor 2018

Molliqaj: Gent Begolli s'ka lidhje me Telekomin

Nga: N.Sh Më: 22 qershor 2018 Në ora: 18:08
Dardan Molliqaj

Deputeti nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas zgjedhjes së Gent Begollit, në postin e kryeshefit ekzekutiv të Telekomit.

Molliqaj ka shkruar në Facebook, se emërimi i Begollit është vazhdimësi i kapjes së ndërmarrjeve publike nga pushtetarët.

“Zgjedhja e Gent Begollit (AAK) në pozitën e kryeshefit ekzekutiv të Telekomit është vazhdim i kapjes së ndërmarrjeve publike nga pushtetarët”, ka shkruar Molliqaj.

Molliqaj shton se ndërmarrjet shoqërore duhet të udhëhiqen nga profesionistë, duke aluduar në joprofesionalizmin e Begollit.

“Ndërmarrjet tona publike e shoqërore duhet të udhëhiqen nga njerëz profesionistë e jo nga njërëz të partisë sikurse rasti i Begollit i cili nuk e ka as idenë më të vogël në lidhje me telekomin”, vazhdon tutje Molliqaj.

Për deputetin e PSD-së, Kosova ka nevojë për një gjeneratë të re të politikës, që sipas tij ka guxim për ta luftuar kapjen dhe kriminalizimin e shtetit.

“Kosovës i duhet një gjeneratë e re në politikë, e cila ka guximin dhe dijen për ta luftuar kapjen e shtetit dhe kriminalizimin e tij”, përfundon shkrimi i Molliqat.

Gent Begolli ka qenë drejtor i shërbimeve publike në qeverisjen e kaluar në Prishtinë nga radhët e Aleancës për Ardhmërin e Kosovës. Ai kishte qenë bartës i listës së AAK-së në zgjedhjet lokale për Komunën e Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test