Sot mbahet kuvendi zgjedhor i AAK - Bota Sot
Sot mbahet kuvendi zgjedhor i AAK

Aktuale

Sot mbahet kuvendi zgjedhor i AAK

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 08:26
AAK

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot mban Kuvendin e VIII-të zgjedhor, ku i vetmi kandidat deri tash është kryeministri Ramush Haradinaj.

Kuvendi po mbahet pas zgjedhjeve nëpër komunat e Kosovës, ku janë zgjedhur kryetarët e degëve, kryesitë, këshillat drejtues dhe delegatët që do të marrin pjesë në kuvendin e sotëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test