Ja kush është gruaja më e votuar në AAK - Bota Sot
Ja kush është gruaja më e votuar në AAK

Aktuale

E shtunë, 17 nëntor 2018

Ja kush është gruaja më e votuar në AAK

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 21:40
AAK

E para e gruas e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherit dhe zëvendësministre në MZHR, Magbule Shkodra është gruaja më e votuar, për anëtare të Këshillit Drejtues të AAK-së.

Votimi për KD të AAK-së është bërë sot në Kuvendin e VIII-të Zgjedhor i AAK-së.

Magbule Shkodra. është një intelektuale e zonja, me një bagazh të madh arsimimi dhe shkollimi profesional, magjistër i shkencave inxhinierike të telekomunikacionit, në Londër.

Në garën e ngushtë që u mbajt sot për Këshill Drejtues, nga më shumë se 118 kandidatë sa ishin, fituan vende një numër i madh i grave. Gjegjësisht 38% të kandidateve të zgjedhura pa kuotë janë gra.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test