Kjo është ora e takimit Thaçi-Vuçiq - Bota Sot
Kjo është ora e takimit Thaçi-Vuçiq

Aktuale

E martë, 20 nëntor 2018

Kjo është ora e takimit Thaçi-Vuçiq

Më: 24 qershor 2018 Në ora: 07:23
Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandër Vuçiç do të takohen në Bruksel këtë të diel duke nisur dialogun në nivel presidentësh.

Bisedimet pritet të fillojnë rreth orës 15:00, ku fillimisht Vuçiç do të takohet me Mogherinin dhe pastaj do të takohet me delegacionin e Kosovës në krye me Thaçin.

Vuçiq dhe Taçi takohen në këtë format për herë të dytë këtë vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test