Mediat serbe flasin për takimin në Bruksel - Bota Sot
Mediat serbe flasin për takimin në Bruksel

Aktuale

E martë, 20 nëntor 2018

Mediat serbe flasin për takimin në Bruksel

Nga: Bota sot Më: 24 qershor 2018 Në ora: 17:28
Pamje nga takimi

Pas 40 minutash bisedimesh bilaterale midis Presidentit Thaci dhe Vucic me Federica Mogherini, rreth orës 16.30, filloj një takim trepalësh ndërmjet Prishtinës, Beogradit dhe ndërmjetësuesve të BE-së në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve.

Pritet që ministri serb, Ivica Dacic i cili është në delegacionin e Beogradit, së shpejti pritet të lëshoj një deklaratë për media.

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini u takua sot në Bruksel veq e veq me presidentët e Serbisë dhe Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test