Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës - Bota Sot
Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës

Aktuale

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 18:41
Edi Rama

Kryeministri shqiptar Edi Rama sot shprehu shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë një zgjidhje përmes dialogut, e cila do të ishte njohja e pavarësisë së Kosovës.

Në deklaratën e tij për gazetarët serbë në margjinat e Samitit të NATO-s në Bruksel, Rama i shprehu mirënjohje të madhe presidentit Aleksandar Vuçiq për punën e vështirë që po bënte për të hyrë në këtë proces dhe për t'i dhënë fund zgjidhjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test