Serbët të dehur duke festuar vrasjen e shqiptarëve - Bota Sot
Serbët të dehur duke festuar vrasjen e shqiptarëve

Aktuale

E shtunë, 17 nëntor 2018

Serbët të dehur duke festuar vrasjen e shqiptarëve

Nga: N.Sh Më: 13 korrik 2018 Në ora: 20:03
Pamje nga video

Lufta në Kosovë ishte një luftë e cila nuk do të harrohet kurrë nga shqitparët.

Përvec fitorës e cila erdhi edhe me ndihmen e NATO-s, ushtarët e Kosovës ishin të organizuar mjaft fuqishëm për të luftuar me okupatorin serb.

Mirëpo kishte raste që në shumë vende të Kosovës serbët me altilerinë që e kishin të fuqishme kundrejt forcave tona, lanë edhe të vdekur nëpër beteja në cdo cep të Kosovës.

Këtu shihen serbët, kur festonin të dehur për vrasjet e tyre, pas krimeve nga më makabret që paramilitarët serbë kryenin në Kosovë, pasonte festa me alkool.

Konvojë ushtarakë serbë, ndërtesa të dëmtuara dhe të braktisura shihen në fshatin Prilluzhë të Vushtrrisë ndërkohë që ushtarët serbë dehen në alkool, shkruan gazeta “Bota sot”.

Skenari që shihet në videon e mëposhtme ishte i zakonshëm pas “triumft” që serbët konsideronin që korrnin në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test