"Dikur tentonin ta zhduknin Presidentin Rugova, ndërsa sot bëjnë gara se kush të takohet me serbët" - Bota Sot
"Dikur tentonin ta zhduknin Presidentin Rugova, ndërsa sot bëjnë gara se kush të takohet me serbët"

Aktuale

E premte, 16 nëntor 2018

"Dikur tentonin ta zhduknin Presidentin Rugova, ndërsa sot bëjnë gara se kush të takohet me serbët"

Nga: H.O. Më: 14 korrik 2018 Në ora: 08:51
Ilustrim

Profesori, doktori dhe publicisti Binak Maxharraj në një postim të tij në Facebook ka kritikuar liderët politikë në Kosovë për takimet që po i zhvillojnë me serbët.

Ai shkruan se derisa një kohë Presidentin historic Ibrahim Rugova, e detyronin të zhvillonte takime me ta dhe më pas tentonin me atentate ta heqnin nga skena politike, ata sot po bjën gara se kush po takohet më parë me serbët.

Ai thotë se derisa ata zhvillojnë takime zyrtare dhe jo zyrtare, është një vend që liderët politikë të Kosovës nuk guxojnë të shkojnë. Sipas tij, Veriu i Kosovës u është bërë atyre ‘mollë e ndaluar.

Postimi i plotë:

TAKIMET MË SËRBET.

Dkur, e sodomos gjatë luftës por edhe pas luftës këta"pashallarët"e luftës e kritikonin,e kercnonin deri me vdekje Presidentin Ibrahim Rugova sepse ai pa deshiren e tij e rrembenin për tu takuar me Serbët .Në te u banë edhe disa antentate për ta heqë nga skena politike,por falë fatit dhe Zoti ai iu shpetoi,

Sot këta keta "pashallarët"e luftës po bejnë gara se cili me pare po takohet me Serbiet,anipse shumica prej tyre janë kriminela,e mbajnë peng Veriun,kurse keta tanet kënaqen duke u takuar me ta.Ndonjeri prej tyre edhe i viziton perëmdoret e serbeve dhe përkulen para tyre edhe pse ne ato permendore ishin serbet që kishin ba krime dhe masakruar shqiptarët gjatë luftës.

Kënaqën kur takohën me ta,hanë dreka e darka me ta,dalin ne foto me ta.Takohën me ta zyrtarisht dhe jo zyrtarisht.Por,anipse takohën me ta,është një vend ku këta tanet nuk guxoijnë te takohën me ta,është Veriu i Kosovës qe për këta tanet është "mollë"e ndalueme,ne stilin mos prek kjo kendej Ibrit nuk ështe e juaja,por është e jona dhe këmba nuk guxon te ju shkelë këndej.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test