Në Merdarë kolona të gjata, mërgimtarët presin deri në tri orë - Bota Sot
Në Merdarë kolona të gjata, mërgimtarët presin deri në tri orë

Aktuale

E shtunë, 17 nëntor 2018

Në Merdarë kolona të gjata, mërgimtarët presin deri në tri orë

Më: 14 korrik 2018 Në ora: 12:02
Merdarë

Si çdo ditë të verës, edhe këtë vikend në pikat kufitare të Kosovës po vazhdojnë kolonat e gjata dhe pritjet disaorëshe.

Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për menaxhim kufitar, pak para orës 11:00, për të hyr në Kosovës përmes pikës kufitare të Merdarës, qytetarët është dashur të presin deri në 180 minuta, apo tri orë.

Derisa, kolonat e regjistruara kanë qenë të gjata deri në 600 metra për të hyrë në Kosovë.

Në pikat tjera të kufirit, pritjet janë më të shkurtra, deri në 10 minuta për të hyrë, kurse kolonat e gjata në 40 metra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test