Pritja e gjashtë liderëve shqiptarë – fiken dritat, të gjithë mbesin në terr - Bota Sot
Pritja e gjashtë liderëve shqiptarë – fiken dritat, të gjithë mbesin në terr

Aktuale

E enjte, 18 tetor 2018

Pritja e gjashtë liderëve shqiptarë – fiken dritat, të gjithë mbesin në terr

Më: 18 korrik 2018 Në ora: 21:51
Pritja e gjashtë liderëve shqiptarë – fiken dritat, të gjithë mbesin në terr

Gjashtë liderët e vendit kanë udhëtuar  sot në Bruksel ku temë diskutimi ka qenë dialogu me Serbinë dhe liberalizimi i vizave për shtetasit e Kosovës.

Përderisa ky udhëtim i tyre është shoqëruar me një lajm të mirë duke marrë Kosova rekomandimin për liberalizimim të vizave, ata para pak çastesh kanë ardhur në Kosovë teksa edhe kanë mbajtur një konferencë për media para gazetarëve në aeroportin “Adem Jashari”.

Në fund të konferencës teksa presidenti Thaçi ishte ngritur për tu larguar, dritat janë fikur. Të gjithë liderët sapo ishin ngritur dhe ishin nisur për tu larguar nga salla e konferencës.

Dritat janë rikthyer menjëherë, teksa nuk dihet arsyeja e ndërperjes së tyre.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test