Abazi tregon rrenën më të madhe që po bëhet për liberalizmin, ja kur hyn në fuqi vendimi - Bota Sot
Abazi tregon rrenën më të madhe që po bëhet për liberalizmin, ja kur hyn në fuqi vendimi

Aktuale

E martë, 23 tetor 2018

Abazi tregon rrenën më të madhe që po bëhet për liberalizmin, ja kur hyn në fuqi vendimi

Nga: P.R Më: 19 korrik 2018 Në ora: 06:19
Haki Abazi

Analisti politik, Haki Abazi, përmes një postimi në facebook, ka komentuar marrjen e rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Sipas tij, liberalizimi hyn në fuqi vetëm pasi opinioni i komisionit evropian miratohet nga Parlamenti dhe Këshilli Evropës.

“E kane vendose më qu jetën me rrena. Liberalizimi hyn ne fuqi vetëm pasi opinioni i komisionit evropian miratohet nga Parlamenti dhe Këshilli Evropës. Por rrena me e madhe është se është parë forcim ne zbatimin e ligjit kundër krimit dhe korrupsionit. Po përmend pa hamendje: Xhabir Zharku, Klani Pronto, Ramadan Muja, 53 Milion Bechtel Enca, milionat e Petrit Selimit me British Council, Qindra mija Hektaret e Thaci&co, Besim Beqaj me& per privatizmin e distribucionit, vrasjet e patrioteve para dhe pas luftës....”, ka shkruar Abazi, përcjellë “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test