Ambasada e Kosovës në Slloveni jep detaje për vdekjen e të riut - Bota Sot
Ambasada e Kosovës në Slloveni jep detaje për vdekjen e të riut

Aktuale

E hënë, 15 tetor 2018

Ambasada e Kosovës në Slloveni jep detaje për vdekjen e të riut

Më: 20 korrik 2018 Në ora: 23:03
Foto ilustrim

Ambasada e Kosovës në Slloveni ka konfirmuar se mbrëmë në një aksident trafiku ka vdekur një i ri, kurse një tjetër ka pësuar lëndime trupore.

Konsulli i Kosovës në Slloveni, Petrit Hajdari ka thënë se aksidenti ka ndodhur mbrëmë, përderisa policia sllovene i ka lajmëruar ata mëngjesin e sotëm.

“Policia sllovene në mëngjes sot na ka lajmëruar për këtë rast. Aksidenti ka ndodhur mbrëmë ku dy të rinj shqiptarë janë aksidentuar, e fatkeqësisht njëri prej tyre ka vdekur, kurse tjetri është duke marrë trajtim mjekësor. Si Ambasadë na vjen shumë keq për këtë rast. Ne kemi njoftuar edhe Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Departamentin për çështje konsullore. Trupi i të ndjerit është dërguar për obduksion kurse tjetri është në trajtim mjekësor”, ka thënë Petrit Hajdari, konsull i Kosovës në Slloveni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test