A janë në listën e Thaçit për vrasje, Kurti, Abazi, Miftari, Berisha, Maxharraj, Avdyli...? - Bota Sot
A janë në listën e Thaçit për vrasje, Kurti, Abazi, Miftari, Berisha, Maxharraj, Avdyli...?

Aktuale

A janë në listën e Thaçit për vrasje, Kurti, Abazi, Miftari, Berisha, Maxharraj, Avdyli...?

Nga: N.Sh Më: 2 gusht 2018 Në ora: 16:49
Hashim Thaçi

Ish anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari thotë se, presidenti Hashim Thaçi, ata persona të cilët nuk ka mundur që t’i blej, kur ju ka dhënë mundësia më vonë i ka vrarë.

Ai thotë se, nësë në të ardhmen i shohim në listën e të vrarëve Albin Kurtin, Haki Abazin, Binak Maxharrajn, Zafir Berishën, Haxhi Avdylin po edhe vet Naim Miftarin nuk duhet të befasohemi, shkruan gazeta “Bota sot”.

Lexojeni të plotë shkrimin e tij në Facebook:

Plumbat burgu dhe dekoratat...

Ata qka nuk mundi ti blej kur ju dha mundsija i vrau duke i përdorur duart e zgjatura të "budallajve të mashtruar dhe të joshur' i vrau ose i futi në burg apo i etiketoj por shumë sish i afroj ngat veti dhe i shpërbleu, bleu heshtjen e tyre, i bëri këshilltar i beri heroj kenë apo nuk kenë heroj, i mbushi me dekorata edhe njerëzit që i kishte vrarë vet ose kishte urdhëruar vet likvidimin e tyre.

Prandaj një dit në të ardhmen mos u befasoni nëse në njëren nga këto lista të gjallëve apo të vrarëve të presidentit 'tonë' në të ardhmen i shihni emrat e për shembull kritikëve si Albin Kurtit,...Haki Abazit, Binak Maxharrajt, Zafir Berishes, Haxhi Avdylit, Faton Mehmetit e shumë e shumë kritikusve tjerë, por edhe emrin tim nëse e shihni në listen fatale të presidentit mos u befasoni nëse ja arrin të mbijetoj edhe një koh të gjatë ky president i pakicave renegat (5%) duke e shkelur e tradhtuar interesin nacional të shumicës (95%) shqiptare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...