PSD dorëzoi kërkesën për ndërprerje të pushimit në Kuvend - Bota Sot
PSD dorëzoi kërkesën për ndërprerje të pushimit në Kuvend

Aktuale

PSD dorëzoi kërkesën për ndërprerje të pushimit në Kuvend

Më: 3 gusht 2018 Në ora: 14:49
Kryetari i Partisë Social Demokrate (PSD), Shpend Ahmeti,

Kryetari i Partisë Social Demokrate (PSD), Shpend Ahmeti, ka njoftuar se sot partia e tij ka dorëzuar edhe me shkrim kërkesën për ndërprerje të pushimit veror të Kuvendit të Kosovës.

“Sot dorëzuam kërkesën për ndërprerjen e pushimit të Kuvendit për shkak të diskutimeve rreth dialogut dhe rrezikut nga skenarët që po përmenden. Nuk ka kuptim që Kuvendi të pushojë.

Kryesia duhet të mblidhet të hënën dhe të caktohet urgjentisht seancë”, ka shkruar Ahmeti në profilin e tij në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...