Berisha reagon përsëri ndaj Thaçit, e quan argat të Beogradit e Vuçiqit - Bota Sot
Berisha reagon përsëri ndaj Thaçit, e quan argat të Beogradit e Vuçiqit

Aktuale

Berisha reagon përsëri ndaj Thaçit, e quan argat të Beogradit e Vuçiqit

Nga: P.R Më: 9 gusht 2018 Në ora: 13:17
Vuçiq, Thaçi, Berisha

Ish kryeministri i Shqipërisë, përmes një postimi në facebook, ka shkruar përsëri lidhur me ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi.

Termi “korrigjim kufijsh”, të cilin pothuajse çdo ditë në konferencat për media po e prezanton presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, Berisha e ka quajtur thjesht produkt i kuzhinës se Beogradit!

“3- Ne firmosjen e kesaj marreveshje duhet te jete Edi Rama! Mendoj se ky dokument nxjerr lakuriq argatet e Beogradit qe perpiqen te mashtrojne shqiptaret me spekullime semantike te pregatitura ne kuzhinen e kryeqendres se Serbise dhe te servirura ne takime obskure te argateve te saj shqipfoles albanofob”, shkruan Berisha, përcjellë “Bota sot”.

Ky është postimi i plotë:

Termi “korrigjim kufijsh” midis Kosoves dhe Serbise, eshte thjesht produkt i kuzhines se Beogradit!

Te dashur miq, ketu me poshte keni nje dokument te kuzhines se Beogradit, ne te cilen flitet jo per ndarje apo coptim te territorit te Kosoves por per korrigjim te kufijve midis Serbise dhe Kosoves si dhe per marreveshje ëin-ëin midis ketyre dy vendeve. Sipas ketij dokumenti:

1- "korrigjimi" i kufijve, term qe perdor sot Beogradi dhe argatet e tij ne Prishtine, nenkupton as me shume dhe as me pak se si ti kalojne Republikes se Serbise kater komuna, konkretisht Mitrovica e Veriut, Zveçani, Leposaviqi dhe Zubin Patoku.

2- Kjo, sipas kuzhines se Beogrdit do te ishte nje marrveshje ëin-ëin, pra qe do te fitonin te dy palet.

3- Ne firmosjen e kesaj marreveshje duhet te jete Edi Rama! Mendoj se ky dokument nxjerr lakuriq argatet e Beogradit qe perpiqen te mashtrojne shqiptaret me spekullime semantike te pregatitura ne kuzhinen e kryeqendres se Serbise dhe te servirura ne takime obskure te argateve te saj shqipfoles albanofob.

Ketu me poshte, per cilindo qe ka interes, keni ne anglisht dokumentin e think tankut te Aleksander Vuçiç! sb

https://www.ceas-serbia.org/images/2018/CEAS_Study_-West_Side_Story.pdf

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...