“Thaçi, Gjykatësi kriminel dhe përcjellësit e tij që zhduken...” - Bota Sot
“Thaçi, Gjykatësi kriminel dhe përcjellësit e tij që zhduken...”

Aktuale

E hënë, 22 tetor 2018

“Thaçi, Gjykatësi kriminel dhe përcjellësit e tij që zhduken...”

Nga: P.R Më: 10 gusht 2018 Në ora: 08:13
Ceremonia e dekretimit të gjyqtarëve

Njohësi i zhvillimeve politike në Kosovë, Haki Abazi, përmes një postimi në facebook, ka komentuar dekretimin si Gjykatës në Gjykatën Kushtetuese të Radomir Llaban, i cili ishte i kërkuar edhe nga Inerpool.

“Ky e gjen edhe gjyaktesin e kushtetueses ta beje nje njeri kriminel. Kriminalizimi i gjykates kushtetutese eshte kryevepër”, shkruan Abazi, përcjellë “Bota sot”.

Ky është postimi i plotë:

Thaci, Gjykatesi Kriminel dhe percjellesit e tij qe zhduken here pas here.

E para- pririje e vetme qe ka eshte te beje gjera te mbrapshta, ka gjase qe ky edhe per se vdekuri te ben sherr. Ky e gjen edhe gjyaktesine ksuhtetutes ta beje nje nejri kriminel. Kriminalizimi i gjykates kushtetutese eshte kryeveper.

E dyta- sigurisht qe ndjehet mire mes njerezve te kalibrit te tij dhe veq kjo e sqaron pse rrethohet dhe i avancon njerezit me te kaluar dhe te tashme kriminele si puna e ketij personit qe eka bere gjykates te gjyaktes kushtetues.

E treta- Me pelqeu dhe e pershednes vendimin e grupit KOHA qe do ta sabotoje sepse ky e ka per qellim me u be interesant edhe me ju dale nejjreave perpara. Besoj te gjitha mediat duhet sabotuar kete nejri te semure mentalisht.

E katerta- Kam problem me kuptu prej ketyre gjyqetareve tjere se si pranojne me qene nejrez llaskuc te interesave te partive ne pushtet. E dimi mire qe aty nuk ka pase kriter te aftesise por kriter te afersise. Mos thoni mandje kur ju hedhin si lecke pse punova per Hajredin Kuqin, Grabovcin, Thacin e Veselin. Me qene afer zjarrit mund te jete ngrohet por edhe digjesh behesh shkrumb per se gjalli. Kisha dashte me pa znj. Istrefi duke dhene doreheqje per faktin se nuk ulet afer nje krimineli qe kerkohet nga Interpoli e drejtesia e Kosoves do te duhej ta dorezonte nese veret do te behet anetare e jo ta beje gjyqtare.

E pesta- Lista e mashtruesve po shtohet: Hashim Thaci, Vlora Citaku, Besim Beqaj, Enver Hoxhaj, Hajredin Kuci, Bekim Collaku ( ky e hapi shampanjen),Ramush Haradinaj e tash edhe Kadri Veselini, Dhurata Hoxha pa turp, pa integritet pa asnje konsiderate profesionale kane deklaruar qe me shume se 10 vite se do te behet liberalizimi i vizave, kjo e fundit ngriti akuza te rrejshme ne parlament edhe pse ishministre e drejtesie, perdori gjuhe te merise e inateve personale qe nuk e dallon fare nga koleget e tjere te PDK dhe tani qe liberalizmimi nuk u be kete vere, sigurisht jane mshehur neper plazhe ku nuk ka shqiptare..... Po sigurisht qe nje dite do te behen vizat por kjo nuk do te jete merita juaj dhe dekalratat e juaja tregojne sa pak ju marrin seriozisht sepse jeni nje hiq, te padishem dhe te pafetyre sikur edhe ai qe ju udheheqe. Kush ka fetyre me kerku vote qytetare me- vepra juaj me madhe eshte deshtimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test