Haradinaj kujton dëshmorët e Brigadës 162 të Kaçanikut - Bota Sot
Haradinaj kujton dëshmorët e Brigadës 162 të Kaçanikut

Aktuale

Haradinaj kujton dëshmorët e Brigadës 162 të Kaçanikut

Nga: D.RR Më: 10 gusht 2018 Në ora: 13:36
Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot dëshmorët e Brigadës 162 të Kaçanikut.

"Kujtojmë me pietet luftën dhe flijimin e tyre për lirinë e Kosovës" ka shkruar Haradinaj për dëshmorët, përcjell "Bota sot".

“Kaçaniku i Idriz Seferit, ruajti traditën liridashëse edhe në Luftën Çlirimtare. Brigada 162 me krenari mbajti emrin e Agim Bajramit. Sot në përvjetorin e rënies së tij dhe bashkëluftëtarëve Besnik Begunca dhe Xheladin Kurtaj, kujtojmë me pietet luftën dhe flijimin e tyre për lirinë e Kosovës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...