Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përmbyllet me njohje reciproke - Bota Sot
Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përmbyllet me njohje reciproke

Aktuale

E hënë, 22 tetor 2018

Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përmbyllet me njohje reciproke

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 19:11
Hashim Thaçi dhe Ali Ahmeti

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar me kryetarin e BDI-së në Maqedoni, Ali Ahmeti.

Pjesë e bisedës së tyre ishte edhe dialogu Kosovë-Serbi.

“Ne biseduam për integrimin sa më të shpejtë të Maqedonisë në NATO, të cilin e shohim si interes strategjik, si dhe për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ishte konkludim i përbashkët, se ky proces duhet të përmbyllet me njohje reciproke dhe me anëtarësim të Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare”, ka shkuar Presidenti Thaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test