Simiq: Janjiq punon në favor të zhdukjes së popullit serb - Bota Sot
Simiq: Janjiq punon në favor të zhdukjes së popullit serb

Aktuale

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Simiq: Janjiq punon në favor të zhdukjes së popullit serb

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 21:49
Igor Simiq

Nënkryetari i Listës Serbe Igor Simiq thotë se ideja e korrigjimit të kufijve Kosovë-Serbi në thelb ka për synim të parandalojë të gjitha spastrimet e mundshme etnike në të ardhmen dhe se Sava Janjiq, duke lobuar për ngrirjen e konfliktit, punon në favor të zhdukjes së popullit serb.

"Dragutin Sava Janjiq, duke lobuar çdo ditë për ngrirjen e konfliktit në Kosovë, është duke punuar për zhdukjen e popullit tonë nga ky rajon, por edhe për shkatërrimin e potencialit të jashtëm politik dhe ekonomik të Republikës së Serbisë, që është mbrojtësi ynë i vetëm i besueshëm", tha Simiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test