Ibrahim Matoshi vazhdon të mbahet nga policia serbe në Vranjë - Bota Sot
Ibrahim Matoshi vazhdon të mbahet nga policia serbe në Vranjë

Aktuale

Ibrahim Matoshi vazhdon të mbahet nga policia serbe në Vranjë

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 13:29
Ibrahim Matoshi

Policia kufitare serbe ka arrestuar dje Ibrahim Matoshin nga Gjilani, por që jeton në Gjermani dhe është shtetas gjerman.

Matoshi që është arrestuar dje në pikën kufitare tek Dheu i Bardhë po vazhdon të mbahet nga policia serbe.

Familjarët e Matoshit kanë thënë se i afërmi i tyre po vazhdon të mbahet në Vranjë.

“Ne akoma zyrtarisht nuk kemi marrë asnjë informacion për arsyen e arrestimit”, ka thënë Musli Matoshi, vëllai i Ibrahim Matoshit.

“Tashmë avokati ynë po merret me këtë çështje, ndërsa jemi në kontakt të vazhdueshëm edhe me ambasadën gjermane sikurse në Kosovë poashtu edhe në Beograd si dhe me të gjitha institucionet tjera relevenate”.

Matoshi, që është stomatolog në Gjermani, kishte përfunduar pushimet në Kosovë dhe po kthehej për në Gjermani nga pika e njëjtë prej të cilës kishte hyrë në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...