Kryesia e PSD-së takon ambasadorin Delawie, flasin për dialogun me Serbinë - Bota Sot
Kryesia e PSD-së takon ambasadorin Delawie, flasin për dialogun me Serbinë

Aktuale

Kryesia e PSD-së takon ambasadorin Delawie, flasin për dialogun me Serbinë

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 14:16
Kryesia e PSD-së dhe ambasadoori Delawie

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti dhe anëtarë tjerë të kësaj partie kanë takuar sot ambasadorin Greg Delawie, me të cilën kanë biseduar për dialogun me Serbinë.

Në këtë takim po ashtu është biseduar për sundimin e ligjit, reformat në drejtësi etj.

“Bashkë me nënkryetarin Visar Ymeri dhe shefin e grupit parlamentar Dardan Sejdiu takuam në drekë pune ambasadorin e SHBAve në Kosovë Greg Delawie dhe këshilltaret politikë në ambasadë në rezidencën e ambasadorit. Diskutuam mbi ngjarjet e fundit politike me theks të veçantë mbi Sundimin e Ligjit (reformat dhe legjislacionin) si dhe dialogun me Serbinë”, shkruan Shpend Ahmeti në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...