Merkel s’ka asgjë të re, qëndrimi i SHBA-së hap dyert për kompromis - Bota Sot
Merkel s’ka asgjë të re, qëndrimi i SHBA-së hap dyert për kompromis

Aktuale

Merkel s’ka asgjë të re, qëndrimi i SHBA-së hap dyert për kompromis

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 17:38
Makron, Trump dhe Merkel

Deklarata e kancelares gjermane Angela Merkel mbi ndryshimin e kufijve në Ballkan nuk është asgjë e re dhe Serbia nuk ka nevojë shumë për t'u gëzuar, as për t'u shqetësuar, pasi SHBA-ja po ndryshon politikën dhe hap dyert për një kompromis, tha analisti Dragomir Anxhelkoviq.

Ai beson se presidenti serb Aleksandar Vuçiq me një arsye ka vënë në dukje se ideja e gabuar u krijua në publik - se zgjidhja e çështjes së Kosovës është e afërt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...