Arrestohet deputetja e Vetëvendosjes - Bota Sot
Arrestohet deputetja e Vetëvendosjes

Aktuale

E premte, 16 nëntor 2018

Arrestohet deputetja e Vetëvendosjes

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 12:23
Foto nga protesta

Para stacionit kryesor të Policisë së Kosovës dhjetëra aktivistë të VV-së kanë hedhur ngjyrë të kuqe drejt ndërtesës dhe policëve.

Pas aksionit policia ka arrestuar disa nga ata që hodhën ngjyrë, ndërsa pasi e ka kryer fjalimin para gazetarëve, është arrestuar edhe deputetja e Vetëvendosjes Saranda Bogujevci.

Aksioni është organizuar për shkak të siç kanë thënë organizatorët “mos reagimin e Policisë në dhunën ndaj grave”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test