Kelmendi: Turp për juve! Paret dhe udhëtimet shumë i dëshironi, por qytetarët nuk po i mbroni! - Bota Sot
Kelmendi: Turp për juve! Paret dhe udhëtimet shumë i dëshironi, por qytetarët nuk po i mbroni!

Aktuale

E diel, 18 nëntor 2018

Kelmendi: Turp për juve! Paret dhe udhëtimet shumë i dëshironi, por qytetarët nuk po i mbroni!

Nga: A.ZH Më: 18 gusht 2018 Në ora: 07:25
Gëzim Kelmendi

Kryetari i Partisë së Drejtësisë Gëzim Kelmendi, ka kritikuar ashpër institucionet e Kosovës, për mos reagim ndaj për arrestimin e bashkëatdhetarit nga komuna e Gjilanit me vendbanim në Gjermani, Ibrahim Matoshit.

Kelmendi, në një reagim për media, ka thënë se arrestimi i tij, është përgjegjësi edhe e institucioneve të Kosovës dhe se këto të fundit, me heshtjen e tyre tregojnë se “qytetarët e Kosovës janë vetëm burim i votës për të ardhur në pushtet”.

“Turp për juve. Paret, meditjet dhe udhëtimet shumë i dëshironi, por qytetarët e Kosovës nuk po i mbroni”, ka shkruar ai ndër të tjerash.

Reagimi i plotë i Kelmendit:

Dr.Gëzim Kelmendi: Serbia arreston bashkëatdhetarët tanë,

PAN dhe AKR në deti, LDK heshtë, VV sulmon policinë e Kosovës

Serbia po vazhdon me arrestime të qytetarëve të Kosovës që jetojnë në diasporë.

Aktakuzat janë të paqëndrueshme dhe falso.

Këtë e dëshmon edhe rasti i fundit i bashkëatdhetarit tonë nga komuna e Gjilanit me vendbanim në Gjermani, Ibrahim Matoshit.
Ai akuzohet për kinse vrasje të qytetarëve serb gjatë luftës në Kosovë.

Por, Ibrahim Matoshi është tërësisht i pastërt në këtë aktakuzë të shpifur.

Ibrahim Matoshi për 20 vite rradhazi ka udhëtuar nga Kosova në Gjermani dhe anasjelltas duke kaluar nëpër Serbi.

Tash pas 20 viteve Serbia e arreston.

Arrestimi i bashkëatdhetarëve tanë është përgjegjësi edhe e institucioneve të Kosovës.

Presidenca, qeveria dhe kuvendi heshtin 

Pozita dhe opozita bëjnë gara mes veti se kush duhet të udhëheq dialogun me Serbinë.

Liderët e PAN-it në dhe AKR-së në deti, LDK heshtë, ndërsa VV-ja sulmon policinë e Kosovës duke lënduar rreth 10 policë në aksionin e tyre të sotëm kundër dhunës së grave.

Kjo heshtje dhe mosveprim i institucioneve të Kosovës tregon se qytetarët e Kosovës janë vetëm burim i votës për të ardhur në pushtet.

Turp për juve. Paret, meditjet dhe udhëtimet shumë i dëshironi, por qytetarët e Kosovës nuk po i mbroni./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test