Pacolli: Kofi Annan do të kujtohet si një njeri vizionar - Bota Sot
Pacolli: Kofi Annan do të kujtohet si një njeri vizionar

Aktuale

E diel, 18 nëntor 2018

Pacolli: Kofi Annan do të kujtohet si një njeri vizionar

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 12:51
Kofi Annna

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-Sekretarit të Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, i cili ndërroi jetë në moshën 80-të vjeçare.

“Ish-Sekretari i Kombeve të Bashkuara dhe fituesi i Çmimit Nobel për Paqe gjithherë do të kujtohet si një njeri vizionarë, që me lidershipin e tij i kontribuoi parandalimit të konflikteve dhe promovimit të paqes globale. Në vendin tonë, ai gjithmonë do të mbahet në mend për mbështetjen e fuqishme ndaj kauzës së popullit të Kosovës për liri dhe pavarësi gjatë luftës së vitit 1999. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, popullit dhe Institucioneve të Ganës dhe Kombeve të Bashkuara”, ka thënë kryediplomati i Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test