Limaj: Qytetarët e Kosovës nuk do ta harrojnë asnjëherë kontributin e Kofi Annait - Bota Sot
Limaj: Qytetarët e Kosovës nuk do ta harrojnë asnjëherë kontributin e Kofi Annait

Aktuale

Limaj: Qytetarët e Kosovës nuk do ta harrojnë asnjëherë kontributin e Kofi Annait

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 15:26
Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-Sekretarit të Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, i cili ndërroi jetë në moshën 80-të vjeçare.

Limaj në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka shkruar se Bota ka humbur një nga humanistët më të mëdhenj të kohës, i cili fitoi cmimin Nobel për Paqe falë angazhimit të tij të pashoq në mbylljen e konflikteve dhe arritjen e paqes kudo në botë.

“Qytetarët e Kosovës nuk do ta harrojnë asnjëherë mbështetjen e ish-sekretarit të OKB-së në kohën e luftës, dhënë Kosovës, por edhe në etapat tjera të zhvillimit të vendit tonë”, ka shkruar ndër të tjera Limaj në llogarinë e tij në ‘Facebook’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...