Maxharraj për Thaçin: Serbët këtij ia kanë hëngër orën dhe luajnë k*** me të - Bota Sot
Maxharraj për Thaçin: Serbët këtij ia kanë hëngër orën dhe luajnë k*** me të

Aktuale

E premte, 16 nëntor 2018

Maxharraj për Thaçin: Serbët këtij ia kanë hëngër orën dhe luajnë k*** me të

Nga: Bota sot Më: 18 gusht 2018 Në ora: 18:53
Hashim Thaci

Profesor, doktor Binak Maxharraj, thotë se Hashim Thaçi ka filluar t’i ashpërsojë tonet, prandaj askush nuk mund ta ndalë atë që të arrijë marrëveshje me Serbinë.

Maxharraj përmes një opinoni dërguar në adresën e gazetës “Bota sot”, shkruan se Thaçi dikur i thoshte tradhtar Rugovës për shkak se takohej me Millosheviqin, ndërkaq tani ai është i rrethuar nga serbët në të gjitha anët.

Sipas Maxharrajt, serbët dëshirojnë “t’ia pijnë trutë si sorra mentë” dhe ta ndajë një pjesë të Kosovës.

Ai ka kritikuar edhe opozitën për shkak të mos marrëveshjeve në mes veti, duke shtuar se populli nuk është zgjuar ende.

Opinioni i plotë pa ndërhyrjen e redaksisë:

THAQI ASHPERSON TONET:ASKUSH NUK ME NDALE PER TE ARRIJTE MAREVESHJE ME SERBINE?!.

(Serbet ketij ia kane hanger oren dhe po luajn koqe me te)

Thaqi dikur thoshte se Ibrahim Rugova eshte tradhetar se shunshem u taku me Millosheviqin.Shikoni tashti ky takohet jo dhunshem me serb te cilet e kane rrethu nga te gjitha anet,po done me ja pi trut si sorra mendet,per me ja qkape naj pjese Kosoves.

Dhe qafre "trimi" eshte ky e bane sepse per te me e rendesishme eshte lekura e tij se sa Kosova ..Dhe rrah gjoks se askush nuk mund ta ndal me ba Marveshje me krejte kompromiset qe i kerkojn serbet.Ky eshte que peshe sepse nuk po ka kush me na ndal Nje fjale e moqme thote se kush qohet pesh e hane kryet e vete.

Opozita e dobet nuk po muj merren veshe,po kallxojne veq prralla te gjysheve neper konferenca,do ta rrexojme me Kushtetut,duke e mos ditur se ai eshte edhe mbi Kushtetuten.nga ana tjeter populli hala nuk eshte zgju nga morfijumi i lirise,po flene i gjori,e pastaj thot se qka u ba keshtu,ku ishim ne qe nuk e ndalem,etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test