Edhe sot pritje të gjata në Merdarë - Bota Sot
Edhe sot pritje të gjata në Merdarë

Aktuale

E martë, 20 nëntor 2018

Edhe sot pritje të gjata në Merdarë

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 09:28
Merdarë

Pushimet verore për të gjithë mërgimtarët, tashmë kanë nisur të përfundojnë dhe kthimi i tyre për në shtet ku jetojnë ka bërë që të ketë pritje të gjata në pikë kalimet kufitare.

Pritje deri në 6 orë për të dalë nga Kosova janë parë edhe sot në pikë kalimin kufitar në Merdare, kurse 1 orë në pikë kalimin kufitar te Dheu i Bardhë.

Pritje më të vogla janë për të hyrë Brenda territorit të Kosovës në këto dy pikë kalime kufitare.

Në Merdare pritjet për të hyrë në Kosovë janë 30 deri 40 minuta, kurse te Dheu i Bardhë 5 deri 10 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test