Zbulohet sa ditë luftë në Kosovë ka Agim Çeku, a e meriton statusin e veteranit?

Aktuale

Zbulohet sa ditë luftë në Kosovë ka Agim Çeku, a e meriton statusin e veteranit?

Nga: N. Sh Më: 20 gusht 2018 Në ora: 14:12
Agim Çeku

Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Avni Ajeti ka zbuluar se sa ditë luftë ka pasur në Kosovë, Agim Çeku.

Ai thotë se Çeku ka pasur 45 ditë luftë, dhe pyet se a e meriton statusin e veteranit.

“Nëse e zbatojmë ligjin për vlera të Luftës, Agimi Çeku me 45 ditë Luftë a e meriton statusin e veteranit”, shkruan Ajeti, transmeton gazeta “Bota sot”.

Ky reagim i Ajetit, vjen pas skandalit të madh me listat e veteranëve, ku u shtuan mbi 19 mijë veteranë të cilët e dëmtojnë buxhetin e Kosovës afër 40 milionë euro në vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat