Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit e “godet” ashpër Ramush Haradinaj, ia përmend disa të shara Ramushit - Bota Sot
Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit e “godet” ashpër Ramush Haradinaj, ia përmend disa të shara Ramushit

Aktuale

Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit e “godet” ashpër Ramush Haradinaj, ia përmend disa të shara Ramushit

Nga: N.Sh Më: 22 gusht 2018 Në ora: 15:46
Ramush Haradinaj

Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Avni Ajeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook, i ka thënë kryeministrit Ramush Haradinaj se nuk të ka shty me askush me luftu, andaj nuk ka të drejt të akuzoj askënd pse nuk ishte në luftë.

Ajeti thotë se kryeministri Haradinaj e ka një fjalor arrogant, krejt kjo ka ndodh pasi ka hyrë në valle me Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin duke u bë familjar i klanit PRONTO.

“Pse o Ramush Haradinaj e prune punën me u krahasu me shtabin e Rognerit , po nuk jeni kanë ju si ata o Ramush , a t’kujtohet kur i shajshe me nanë komandant e stankovecit e të rognerit , tash Ramush q,ka u ba me ty “, shkruan Ajeti, transmeton gazeta “Bota sot”.

Lexojeni të plotë shkrimin e Avni Ajetit:

z, Ramush Haradinaj kush me zor nuk te ka shti me hy me lufëtu z, Haradinaj nuk e ki te drejten me i akuzu njerzit pse nuk kan Lufëtu sepse duhesh me kuptu që frika është e natyrëshme , dhe kurrë në historin e njerzimit nuk është mbajtë gjykim për ta denuar dikan pse je frikacak , apo pse nuk dinë

z , Haradinaj ne si ushtarë të ushtris çlirimtare të Kosoves qe po ta respektojm kontributin tuaj e po ta durojm kët fjalor që i quan hajna e pishpirika prokurort e vendit pa arsye ,po si me ta duru ty kët fjalor sot gjeneratat e lindura pas lufte këtë fjalor kaq arrogat që nuk i kan hie një Lufëtari e nje prijsi te Lufëtes e mas pakti nj? kryeministri të vendit ,

Pranoje je hy ne valle me Hashimin me Kadrin .Topin ta kan humb tash qa kemi me të ba , je ba familjar i klanit pronto ,tani ty tu dasht me ja rritë pagen veti duhesh me ba hajgare edhe me ata lufëtar te Dukagjinit qe ndoshta nje pjes e tyre duhet me të ardhe per mas per shum arsye ,

Mos e harroni ju s’ pari si kryeminister q’far mesazhi i jepni vendit me tu largu nje prokuror nga detyra , per qfar do arsye qofshin ato .

Të mjerat tri germat e UÇK se kushë ësht? mbetë me i përfaqsu .

Pse o Ramush Haradinaj e prune punen me u krahasu me shtabin e Rognerit , po nuk jeni kan ju si ata o Ramush , a t’kujtohet kur i shajshe me nanë komandant e stankovecit e të rognerit , tash Ramush q,ka u ba me ty

Une po flasë se po më dhemb shpirti për do shok të mitë që ata sot gjallë nuk jan , por secili prej neve e kemi plot gojen emrat e tyre e kush po mbesim neve , se këta komandant e zones operative të Llapit e di ma moti q’fare jan e q’ka kan vepru e i njoh q far mjeranash e sa shpirtin e ngusht e kan .

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...