Haradinaj arsyeton shpenzimet e Thaçit: Jemi të kushtueshëm - Bota Sot
Haradinaj arsyeton shpenzimet e Thaçit: Jemi të kushtueshëm

Aktuale

Haradinaj arsyeton shpenzimet e Thaçit: Jemi të kushtueshëm

Më: 22 gusht 2018 Në ora: 16:46
Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka arsyetuar shpenzimet e presidentit, Hashim Thaçi, derisa ky i fundit i kishte bërë sa ishte në krye të qeverisë.

Këtë arsyetim kryeministri Haradinaj e bërë në konferencë për media pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë.

Haradinaj u shpreh para gazetarëve se ka shpenzime dhe se protokolli është i kushtueshëm, pasi janë të obliguar t’ia paguajnë shpenzime të ftuarve.

Ai ka thënë se “Ka shpenzime. Ka shpenzime protokolare, kur kthejmë dreka e darka, kur kemi palë. Nuk besoj që kushton vera 200 euro, por ka shpenzime. Është menyja, në meny janë drekat, verërat, megjithatë kushtojnë, nuk janë falë”,  ka thënë Haradinaj.

Përveç kësaj Haradinaj ka bërë krahasime edhe me homologun e tij, Edi Rama, ku tha se edhe Rama bënë shpenzime kur ka mysafir.

“Kur të na thirr Edi Rama na mbanë atje ka dy ditë, bukur shumë harxhon. Kushton protokolli. Tash jemi te Edi, në samitin e kryeministrave, sigurisht kemi me i kushtu atij, prej momentin që i hyjmë në shtet të tij e deri të na nxjerrë prej shtetit të tij. Jemi të kushtueshëm”, ka thënë Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...