Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit: Gucat je njeri i politikës, Lumezi është hajdut, argat i Thaçit, Haradinajt dhe Veselit! - Bota Sot
Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit: Gucat je njeri i politikës, Lumezi është hajdut, argat i Thaçit, Haradinajt dhe Veselit!

Aktuale

Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit: Gucat je njeri i politikës, Lumezi është hajdut, argat i Thaçit, Haradinajt dhe Veselit!

Nga: N.Sh Më: 31 gusht 2018 Në ora: 17:02
Thaçi, Haradinaj, Veseli, Gucati

Ish-pjesëtari i UÇK-së, bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit ka reaguar pas thirrjes së Hysni Gucatit që veteranët mos me dalë në protesta kundër rritjes së numrit të madh të veteranëve.

Gucati ka kërkuar që të verifikohen nga Aleksandër Lumezi, shkruan gazeta “Bota sot”.

Ajeti duke e kundërshtuar thotë se kem ime dalë në protestë kundër politikës dhe kundër Lumezit, por edhe kundër vet Gucatit, të cilin e quan argat të politikës.

“Ti Gucat me kanë i devotësh e ushtarë i Kosoves ju banë thirrje shokëve te Lufëtes me dalë ne protestë jo veq protestë po me ja tregu vendin ktyre hajdutve e pisave që po i siellin vendit të keqe e të pa riparushëme more çorbe e ligë”, shkruan Ajeti në Facebook.

Ja shkrimi i  plotë:

Paska ba thirrje Gucati mos me dalë ne protesta veteranët e me ja lan? kryehajdutit e argatit te Hashimit e Ramushit e Kadri Veselit me i verifiku listat e veteranve Lumezi . Ti , Gucat nuk mundesh me folë per shumicen e veteranve sepse kryekëput je argat i politikes , dhe tash besoi qe nuk ke kopetencë me fole per veterantë e UÇK së .Kemi me dalë ne protestë edhe kunder politikes edhe kunder Lumezit por edhe kunder teje .

Ti Gucat me kanë i devotësh e ushtarë i Kosoves ju banë thirrje shokëve te Lufëtes me dalë ne protestë jo veq protestë po me ja tregu vendin ktyre hajdutve e pisave që po i siellin vendit të keqe e të pa riparushëme more çorbe e ligë .

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...